Istungite saal

 

Peahoone teise korruse läänetiivas asub maja kõige suurem ruum, kus Vabariigi Valitsus peab elektroonilise istungisüsteemi abil igal neljapäeval istungit.


Istungite saal on kogu hoones ka ainus, kus on taastatud peegelvõlvlage ääristav hammaslõikega karniis ning laes paiknevad kolm moderniseeritud kroonlühtrit on Peeter Tambu originaallooming.

Aastal 2007 asendati kandiline tammepuust laud ovaalsega. Saali uue sisekujunduse tegi Vaikla Disain (Argo Vaikla, Katrin Vaikla, Liis Tarbe). Laua valmistas Powerdesk Baltic OÜ.

Istungite saal ning suur riigivapp. Fotod: Raigo Pajula ja Riigikantselei

 

Valitsuse istungite infosüsteem

 

Otsuste tegemisel abistab Eesti valitsust alates Stenbocki majja asumisest 2000. aastal töövahend, mille ametlik nimetus on valitsuse istungite infosüsteem. Igapäevases suhtluses kasutavad ministrid ja ametnikud selle nime lühendit VIIS. Eesti oli esimene riik, kes võttis kasutusele e-valitsuse süsteemi.

Valitsuse elektrooniline töö säästab paberit ja keskkonda, sest enne istungeid ei ole vaja mahukaid istungimaterjale paljundada ja ministeeriumidesse laiali transportida. 

E-valitsuse süsteem on muutnud valitsuse töö ka oluliselt efektiivsemaks. Istungil osalejatel on võimalik juba enne istungi toimumist materjalidega tutvuda, avaldada arvamust ja esitada oma seisukohti eelnõude osas. Kui enne valitsuse istungite infosüsteemi kasutuselevõttu võisid istungid kesta 4-5 tundi, siis täna kestab keskmine istung 20-30 minutit.

Loe valitsuse istungite kohta lähemalt siin.

Viimati uuendatud: 10. juuli 2017